Biorezonans – jak działa?

Wielu z was zastanawia się w jaki sposób maszyna, która oddziałuje na nas elektromagnetycznie może pomóc nam przezwyciężyć problem związany z alergią. Z pewnością bardzo ciężko jest uwierzyć w podstawowe możliwości, jakie oferuje ta niezwykle dobra maszyna. Nic więc dziwnego, że naukowy świat nie może znaleźć dobrych dowodów na potwierdzenie pozytywnego działania biorezonansu na organizm człowieka. Jeden z naukowców prowadzący badania przez przeszło 17 lat stwierdził, że biorezonans jest jednym z najbardziej zagadkowych urządzeń, które ciężko wytłumaczyć na przykładzie oddziaływania fal na organizm człowieka. Jednak jest pewien, że ono działa i wywierają dobry wpływ na nasze zdrowie.

W czasie leczenia biorezonansem na organizm zaczynają oddziaływać fale elektromagnetycznie, które w gruncie rzeczy nie mogą być w żadnym stopniu wyczute przez leczonego pacjenta. Jedna sesje trwa od 5 do 15 minut – nie może trwać zbyt długo, gdyż zbyt duża ilość fal elektromagnetycznych może okazać się szkodliwa. Eksperci zauważają, że w czasie jednej sesji można się odczulić na maksymalnie trzy różne alergeny – każde odczulenie alergenu kosztuje w granicach 100 zł. Niektórzy pacjenci donoszą, że wystarczy jedna sesja w biorezonansie, by nadwrażliwość na dane substancje całkowicie ustąpiła. Osoby mające problem z wieloma alergenami muszą przeprowadzić leczenie mogące trwać nawet kilka dni – z pewnością jest to zdecydowanie krótsze rozwiązanie, niż odczulanie za pomocą tabletek, kropli czy zastrzyków.

Dla niektórych naukowców biorezonans to tak naprawdę krok w przyszłość, gdyż za jego pomocą leczy się przyczynę powstania choroby, a nie jej objawy. Warto pamiętać, że każdy wokół siebie wytwarza odpowiednie pole elektromagnetyczne, które często pod wpływem pewnych chorób czy substancji jest zniekształcane. Naprawić ten chory stan jest tylko w stanie biorezonans – wiele lat badań nad możliwościami tego urządzenia są naprawdę imponujące.